НОВО: Абонирайте се за електронна версия на сп. КАМИОНИ! Излезе 23. издание на КОЙ КАКЪВ Е в транспорта и спедицията в България 2020.

Започна Рали Корсика

29.03.2019

От заявените 96 екипажа след административния и технически преглед до старта бяха допуснати 81 екипажа. Още в самото начало някои от топ конкурентите допуснаха грешки, които ги изхвърлиха далеч назад в класирането, проявиха се и сериозни пропуски в организацията на охраната – шампионът Ожие срещна крава по трасето на скоростния етапи!

[✕]

Най-бърз в първия скоростен етап Бавела-1, 17,60 км бе Евънс, № 33 с Ford Fiesta WRC, който постигна средна скорост 102,1 км/ч. Нювил, № 11, с Hyundai I 20 coupe остана на 2.9 секунди след него. Трети, на 3.1 секунди от Евънс, мина летящия финал Сордо, № 6, също с Hyundai I 20 coupe, следван на 0.1 секунда от Танак, № 8, с Toyota Yaris WRC. В десетка след СЕ 1 завършиха още Сънинен, № 3, Ford Fiesta WRC, на 4.8 секунди, Латвала, № 10, с Toyota, на 5.6, Лапи, № 4, със Citroën C3 WRC, на 5.8, съотборникът му Ожие, № 1, на 12.5, Камий, № 32, Volkswagen Polo GTI R5, на 26.9 и Бонато, № 24, Citroën C3 R5, на 27.6. Крис Мийк, № 5, с Toyota Yaris, след контакт с нещо, което и той не можа да опише, спука предна лява гума, разруши колелото и завърши едва 23-и, на 51.1 секунди, а Льоб, на 1:59.4 минути остана 50-и!

[✕]

Във втория етап, Валинко-1, 25,94 км най-бърз бе Мийк, следван на 1.4 секунди от Танак и на 2.9 от Сордо. Тройката допълни Сордо на 2.9, а в топ десет в етапа влязоха още Нювил, Евънс, Лапи, Сънинен, Льоб, Ожие и Латвала. С резултата си начело във временното класиране поведе Танак,, следван на 0.6 сек от Евънс, на 1.4 от Сордо и на 2.4 от Нювил. Лапи се изкачи 2 места нагоре и зае петата позиция, на 9.4 сек, който изпревари сънародниците си Сънинен и Латвала. Ожие бе на осма позиция, на 21.0 секунди от лидера, следва го Мийк, на 46.5 секунди.

Танак спечели третия скоростен етап Алта-Рокка-1 (17,37 км) с време 10:05.2 и така затвърди лидерството си. Втори в етапа, на 0.5 секунди финишира Мийк, следван от Евънс на 0.7, Нювил на 1.1, Латвала на 3.0, Ожие на 3.2, Сънинен на 5.5, Льоб на 6.0, Сордо на 6.2 и Лапи на 13.8 секунди.
След обяд екипажите ще пробягат тези три етапа в същата последователност, но през тази година без да минат през сервизен парк!